Почти всички, които ме познават, знаят, че притежавам уред за здравословно готвене Philips Airfryer. Имам големия вариант от около четири години. Той ми е пръв помощник в кухнята. С него приготвям разнообразие от рецепти бързо, вкусно и най-вече здравословно.
 
 
 
С малко бебе и много работа, определено Philips Airfryer прави нещата много по-лесни
Майка ми също пожела да се сдобие с този уред, след като безброй пъти е виждала какво готвя в него. През всичките тези години не един и двама приятели си го взеха и както се предполага – останаха много доволни. Ако четат тези редове, може да се включат с мнение.
Тези дни бях в магазин на BILLA Bulgaria и го видях, а до мен една жена попита дали това е уредът за здравословно готвене от рекламите … И аз сякаш само това чаках и започнах да изреждам ли, изреждам качествата му. За мен е много важно да бъда полезна за околните и никога не бих спестила мнение – добро или лошо. Oще по-хубавото е, че в момента може да се възползвате от промоцията в BILLA и да го вземете с до -40% отстъпка, като съберете необходимия брой промо точки.
Вкъщи се храним предимно с месо. За целта в уреда приготвяме по шест стограмови кюфтенца наведнъж за около 6 – 7 минути. Свинските пържоли са готови за около 8 – 10 минути, докато на пилешките им трябват около 15 заради кожата. Също така приготвям една ципура или лаврак за около 10 – 11 минути. Изпичам гъбки със сол и масло за 7 – 8 минути. Приготвям си много кето банички (като тази, която ви показах тук), както и пърленки.  Шоколадовите суфлета са готови за 5 – 6 минути. Изпичам „нормални“ (с бяло брашно) малки хлебчета тип земелчета за по 5  минути. Зеленчуците на скара са ми любими, но ги избягвам, за да не се опушвам. Поради тази причина ги приготвям в уреда за около 7 – 8 минути. Приготвям много десерти като бисквити или чийзкейкове за отрицателно време. Пека тиква, когато ми трябва малко количество (за около 10 минути). Пекла съм и цяло пиле за около 40 минути. Изобщо, няма нещо, което да не съм приготвяла в уреда.
Днес рецептата е за нисковъглехидратна торта, блатовете за която са изпечени в Philips Airfryer. 
 
 
Продукти:
6 яйца
300 грама натурален шоколад 90% какао
250 грама краве масло
250 грама маскарпоне
180 грама пресни малини
1 чаена лъжичка течна ванилия
45 грама еритритол *
*Можете да замените еритритола с друг подсладител по избор. 
 
 
 
 
Приготвяне:
Разделете яйцата на белтъци и жълтъци.
Разбийте белтъците на пяна заедно с 30 грама еритритол.
След това разбийте жълтъците с останалите 15 грама еритритол. 
Начупете натуралния шоколад на блокчета, а маслото на парченца
(отделете малко масло за намазване на формата за печене).
Разтопете ги на водна баня.
След това ги побавете на тънка струя към разбитите жълтъци като през
цялото време разбивате с миксер. 
След като сместа е добре разбита, добавете белтъците на части.
Разбърквайте със силиконова бъркалка до образуване на хомогенна
смес. 
Изсипете сместа в тавичка с диаметър 20 сантиметра.
Тавичката трябва да намажете предварително с краве масло. 
Печете в Philips Airfryer на 200 градуса за 7 минути, а след това на 160 градуса за още 18 минути.
 
 
Извадете от уреда внимателно, премахнете от формата и оставете да
изстине напълно.
Пригответе си крем, като разбиете маскарпонето с ванилията.
Разрежете блата на две части. 
 
 
 
 
Разпретелете крем и върху двете части по равно, поръсете с малини върху
единият блат. Поставете другия върху него. Декорирайте с малини и прясна мента
по желание.
Оставете да отлежи за няколко часа в хладилник.
Приятен апетит!